Modern Çağın Battle Royale Efsanesi – PUBG

Her telden içeriğin yer aldığı site...

Modern Çağın Battle Royale Efsanesi – PUBG

Bundan bir kaç sene önce online oyun alemlerinde adını çok kez duyduğumuz efsane diyebileceğimiz FİFA, GTA, COUNTER – STRIKE, NEED FOR SPEED vb oyunlar vardı .Bu oyunların da hakkını yememek lazım. Gerçekten hepsi birbirinden güzel online oyunlar. Ama teknoloji çağında dur durak yok. Günden güne gelişmekte. İşte bu gelişmelerden biri de Modern Çağın Efsanesi PUBG…Oyun dünyasının yeni ismi.

PUBG Nedir ???

Pubg yazısını görüp de yazıyı okuyanların geneli evet pubg’ nin ne olduğunu biliyordur. Ama ben yine de merak eden herkesin merakını gidermek için sizlere pubg hakkında bilgiler vereceğim. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de erkek kardeşim ( emrekyk) sayesinde tanıştım PUBG ile. Beraber öğrenelim bakalım neymiş bu pubg ? Neden modern çağın efsanesi ismini almış?

Enes Durak Pubg Görüntüleri

Pubg ; PlayerUnknown’s Battlegrounds adlı oyunun kısaltma adıdır. Genelde telafuzu zor olduğu için kısaltma ismi ile bilinir. Söylenişi halk dilinde ” pabci”. Türkçe anlamı Oyuncuların Bilinmeyen Savaş Alanları. 2018-2019 yılının en trend oyunlarından birisi. Konsol ve mobil sürüme uyumlu olarak oynanabilir. Rekabetin çok olduğu ve battle royale gibi bir mod olduğu için oyun resmen efsane oldu, modern çağın efsanesi diyebilirim.

Pubg Hakkında Genel Bilgiler

Enes Durak Pubg Görüntüleri

Oyun başlangıcında 100 kişilik oyuncu vardır. Oyuncular kız ve erkek olarak seçilebilir. Bu oyuncular uçaktan nereyi isterse o bölgeye paraşüt ile atlarlar. Oyuncular atladıkları bölgede hızlı hareket eder ve evlere gidip oradaki en iyi silah, ekipmanları alırlar. Haritada belirlenen oyun alanına herkes hareket eder. Bu oyun alanı çember halinde sürekli daralır. Amaç daralan çemberde hayatta kalmak ve diğer oyuncuları öldürmek. Oyun tekli, ikili ve dörtlü olarak takım halinde oynanabilir. Oyunun kısıtlı ekipmanlar ile oynanan oyun modları vardır. Bu modlar klasik ve eğlence modudur. Yukarıda anlattıklarım klasik mod oynayış şeklidir. Eğlence modu ise 4 bölümden oluşur. Bunların birincisi savaş, ikincisi hızlı maç, üçüncüsü keskin nişancı eğitimi, dördüncüsü ise dar alandır. Bunlar da tekli,ikili ve dörtlü takım halinde oynanır. Oyundaki asıl amaç yine söylediğim gibi hayatta kalmak ve birinciliği yakalamak. Pubg ile ilgili büyük oyun turnuvaları da düzenlenmekte.

Oyun İçin Sistem Gereksinimleri

Bu gereksinimler bilgisayar da oynamak içindir.

  • 30 GB disk alanı
  • Intel Core İ5-4430 işlemci
  • 8 GB bellek
  • NVIDIA GeForce GTX 960 ekran kartı

Oyundaki Komik ve İlginç Anlar

Enes Durak Pubg Görüntüleri
Enes Durak Pubg Görüntüleri

Blog yazmaya yeni başladığımız için biraz geçe kalmış bir içerik olabilir ama olsun. Modern çağın efsanesi PUBG yazımız gibi eğlence ve oyun yazılarımıza ulaşmak için linkleri tıklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir