Evde Doğal ve Kolay Tonik Yapımı

Her telden içeriğin yer aldığı site...

Evde Doğal ve Kolay Tonik Yapımı

Hassas ciltler tonik kullanımına korku ile bakarlar. Sebebi toniklerin % 90 oranında kimyasal maddeler içermesi. Bu kimyasal maddeler hassas ciltleri tahriş eder ve cilde zarar verir. Hassas ciltlerin de gönül rahatlığı ile tonik kullanabilmesi için sizlere doğal tonik yapımını anlatacağım.

Evimizde bulunan malzemelerle doğal bir tonik yapacağız. Yapımı oldukça ekonomik ve basit.

tonik için gerekli malzemeler
tonik malzemeleri

Tonik için Gerekli Malzemeler

  • Sade maden suyu
  • Gül suyu
  • Limon

Şimdi doğal tonik yapımına başlayalım. Plastik bir şişe ya da cam bir şişe içine 2 yemek kaşığı maden suyu,2 temek kaşığı gül suyu,yarım yemek kaşığı kadar da limon suyu konulur. İyice şişe çalkalanır. Bu oranlar gözünüze az geldi ise siz iki katı üç katı olarak karışımın miktarını artırabilirsiniz.

Doğal tonik içinde gül suyu kullanmamızın sebebi bilindiği üzere gül suyu cilde çok iyi gelir. Besler,cilde nem verir,cilt lekelerine iyi gelir. Özellikle de yaptığımız doğal toniğe güzel bir koku verir.

Yağlı, normal, kuru, karma ve hassas cilt tipine sahip herkes rahatlıkla bu toniği kullanabilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Gördüğünüz gibi karışımı yaparken doğal ürünler kullandık.

Makyaj pamuğuna doğal toniği biraz dökün ve makyajlı cildinizi temizlemeye başlayın. Makyajsız cildinize de uygulayabilirsiniz. Kimyasal toniklerden daha da güzel bir sonuç elde edeceksiniz. Yüzünüzde oluşan güzel değişimi siz de göreceksiniz. Herkese mutlu kullanımlar…

Bu ve bunun gibi yazılarımızı görmek isterseniz Güzellik kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

TEŞEKKÜR EDERİM 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir