Saç Botoksu Nedir? Nasıl Yapılır? (Video)

Her telden içeriğin yer aldığı site...

Saç Botoksu Nedir? Nasıl Yapılır? (Video)

Artık saçlara da botoks yapılıyor.Evet evet yanlış duymadınız.Eminim sizde benim gibi ” Saç Botoksu” kelimesi ile ya yeni tanıştınız ya da ilk kez buradan öğreneceksiniz..Bu yazımda sizlere yeni bir trend olan Saç Botoksu nedir? Ne işe yarar ? Nasıl yapılır ? Bunları anlatacağım.

saç botoksu nedir? nasıl yapılır?

Saç Botoksu Nedir ?

Saç botoksu: yıpranan saçların kaybettiği proteini,parlaklığı ve gücü saçı kestirmeden saça yeniden yükleme işlemidir. Saç tellerinin ihtiyacı olan maddeleri saça geri vererek saçın daha sağlıklı olması amaçlanır.Genelde keratin bakım ve saç botoksu çok karıştırılır.Keratin bakım aynı sonucu vermez ve kısa sürelidir.Daha etkili yöntem saç botoksu yaptırmaktır.Tabi yine sonradan yapılan hiç bir işlem ömür boyu sonuç vermez.

Ne işe yarar ?

Saç tellerinin ucunda yaşanan çatlamalar,kırılmalar,saçların önceki gibi canlı ve parlak görünmemesi,saçın sert bir dokuya sahip olması,saçların matlaşması…Bunun gibi sayacağımız daha da olumsuz nedenlerden dolayı saç botoksuna ihtiyaç duyarız.Saç botoksunu uyguladığımız takdirde oluşan bu sorunlara çözüm bulmuş olacağız.

Nasıl yapılır ?

Saç botoksu yaptırmak için öncelikle uzman bir kuaför tercih edilmeli. Saçın yapısı test edilmeli ve saça uygun malzemeler belirlenmelidir. Saç botoksu temiz saça dipten uca doğru uygulanır. Sonra tarak yardımı ile tüm saç tellerine yedirilir. Son derece doğal ürünler kullanıldığı için kimyasal madde içermez. Kuaförün uyguladığı saç botoksunu evde de devam ettirmek için kuaförün önerdiği şampuan ve bakım kremleri mutlaka düzenli olarak kullanılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir