Ücretsiz Eğitim Veren Websiteleri (Sertifikalı) – Türkiye

Her telden içeriğin yer aldığı site...

Ücretsiz Eğitim Veren Websiteleri (Sertifikalı) – Türkiye

        Günümüzde artık bir şey biliyorum demek yetmiyor. Bunu belgelemeniz de isteniyor. Bunun için önce bir eğitim almak gerekiyor ve mümkünse de sonunda sertifika almak gerekiyor. Bu sertifikalar hem özel sektör hem de devlet kurumlarında işe girmek, eğitici olabilmek, yeni bir işyeri açabilmek gibi bir çok işe yaramaktadır. Bu yazımda sizlere bu eğitimleri evinizden kalkmaya gerek duymadan, belirli bir yere gitmeye gerek kalmadan bilgisayarınızdan, tabletinizden veya telefonunuzdan takip edebileceğiniz eğitimlerin bulunduğu websitelerini anlatacağım.

NOT: Bu sitelerden alacağınız sertifikalar MEB onaylı değildir ve size meslek edindirmez sadece referans maksatlıdır. 

1-) İstanbul İşletme Enstitüsü

İstanbul İşletme Enstitüsü Uzaktan Eğitim Modülü (UZEM) gönüllü eğitimcilerin bulunduğu bir eğitim programıdır. Programa kayıt olmak ve eğitim almak tamamen ücretsizdir. Sadece kurs sonunda sertifika almak için sertifika ücreti ve kargo ücreti çıkmaktadır. Dilerseniz  sertifikanızı dijital olarak da edinebilirsiniz.

2-) Global Enstitü

Uzaktan eğitim modeli ile çalışan Global Enstitü interaktif eğitim modeli kullanmaktadır. Kişiler aynı anda hem eğiticiyi görebilir, tahtaya veya notlara erişebilir aynı zamanda eğiticiye mesaj gönderebilir. Kurslar ücretsizdir. Kurs sonunda  isterseniz İngilizce isterseniz Türkçe bitirme sertifikası alabilirsiniz. Sertfikayı fiziksel olarak almak için sertifika ücreti ve kargo ücreti ödemeniz gerekmektedir.  İsterseniz dijital kopyasını alabilirsiniz. Örnek bir Global Enstitü sertifikası aşağıdaki gibidir.

3-)ODTÜ Online Dersler

Türkiye’nin önemli üniversitelerinden birisi olan ODTÜ, Avrupa Birliği Bilgeiş projesi kapsamında online dersler vermektedir. Bu dersler de diğer dersler gibi ücretsizdir. Şu an 100 çevrimiçi ders bulunmaktadır. Kurslar kısa sürelidir fazla zamanınızı almaz. Kurs sonunda ODTÜ rektörü imzalı sertifika alabilirsiniz. Sertifikalar sadece dijital ortamda bulunmaktadır. Yazılı sertifika verilmemektedir. QR koduyla üretildiği için QR tarayıcılı herhangi bir cihazda görüntüleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir